Skip links
28 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

28. NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023 r.

Pan Bóg interesuje się naszym życiem. Dlatego na początku Eucharystii z całą otwartością stańmy przed Nim ze wszystkim, co przeżywamy. Teraz jest czas i miejsce naszego spotkania z Bogiem. Niech nas wspiera wstawiennictwo św. Jana Pawła II w tym szczególnym dniu, w którym przeżywamy kolejną rocznicę wybrania go na papieża.

XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023

Ogłoszenia 

  1. Dzisiaj w Dniu Papieskim po Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą stypendiami młodzież z ubogich rodzin. Zachęcamy w miarę możliwości do wsparcia tej fundacji.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; w środę święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Jana Kantego; a w przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II, pap., patrona Małopolski, w naszej parafii po Mszach św. będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.
  3. W środę na różaniec, Mszę św. i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką naszej parafii.
  4. Z racji przeżywanego w tym tygodniu wspomnienia św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w Służbę Zdrowia na Mszę świętą w ich intencji – w niedzielę 22 października na godzinę 1700 do bazyliki św. Małgorzaty.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci o zmarłych. Z tej okazji uporządkujmy groby naszych bliskich; pamiętajmy też o modlitwie za zmarłych. Można już z kościoła zabierać przygotowane kartki na wypominki listopadowe i całoroczne.
  6. Dniach od 3 do 5 listopada br. w Domu Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem odbędą się Rekolekcje po stracie bliskich. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie lub mailowo bezpośrednio w Domu Rekolekcyjnym.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności Jan Basta. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.