Skip links
27 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023 r.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus wypowiada do faryzeuszów bardzo surowe słowa. Mówi, że „Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce” (Mt 21,43). Ta przestroga dotyczy także i nas. O naszym zbawieniu zadecydują nie tyle nasze deklaracje, lecz osobista relacja z Jezusem, która owocuje konkretnym nawróceniem. Wciąż uczył nas tego św. Jan Paweł II. Niech nauczanie i przykład św. Jana Pawła II pomogą nam w dobrym uczestnictwie w tej Eucharystii, które zaowocuje konkretnymi czynami miłości.

XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023

Ogłoszenia 

  1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 1715. Mimo wielu obowiązków, które trzeba codziennie podejmować, wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  3. We wtorek po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. W środę na różaniec, Mszę św. i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii. W piątek 13 października na godz. 2000 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Na procesję przynieśmy świece lub lampiony. Figurę M.B. Fatimskiej prosimy aby nieśli przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej parafii.
  4. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich nauczycielach, katechetach oraz wychowawcach dzieci i młodzieży.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski. Z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. będzie okazja do wsparcia ofiarą składaną do puszki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej stypendiami uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
  6. Do 15 października można się zapisywać w zakrystii na wyjazd autokarem w sobotę 28 października br. na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca do Bobowej.
  7. W przyszłą niedzielę 15.10.2023 Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Radosne Serca” zaprasza na kiermasz wiązanek i kompozycji nagrobnych z okazji Wszystkich Świętych. Zapewniamy piękne kompozycje przygotowane z sercem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc i wsparcie podopiecznych wspólnoty.
  8. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na koncert Jana Pietrzaka z okazji 45 rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. (więcej informacji na plakacie, wstęp bezpłatny).
  9. W gablocie ogłoszeń znajdują się informacje na temat tego gdzie i w jaki sposób można głosować na projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego miasta Nowego Sącza.
  10. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.