Skip links

30. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023 r.

„Które przykazanie jest największe?” – pyta Jezusa uczony w Prawie. „Będziesz miłował” – odpowiada Jezus wskazując, że miłość Boga i bliźniego stanowi centrum chrześcijańskiego życia. Uczestnicząc w dzisiejszej Mszy św. prośmy o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystko w naszym życiu było zgodne z Ewangelią. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prowadzone inwestycje parafialne.

XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023

Ogłoszenia 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych a w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii.
 2. W naszej parafii w poniedziałek i wtorek od godz. 1600 spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych.
 3. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1100 i 1230. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Natomiast w kościele św. Heleny Msza św. będzie po zakończeniu procesji około godz. 1500. W naszej parafii w uroczystość Wszystkich Świętych procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i okolicznościowym kazaniem o godz. 1400. Postarajmy się o to, aby licznie zgromadzić się na cmentarzu o godz. 1400 na wspólnej modlitwie za naszych bliskich zmarłych. W uroczystość Wszystkich Świętych jak co roku na cmentarzu prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu w Rdziostowie o godz. 1300 Msza św. i różaniec za zmarłych.
 4. W czwartek w Dzień Zaduszny Msze św. będą w kościele św. Heleny na Cmentarzu o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800.
 5. W dniach od 1 – 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy i ofiarować go za zmarłych. Odpust zupełny możemy zyskać jeden raz na dzień i ofiarować za jedną duszę. Warunki odpustu zupełnego:
 • stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
 • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
 • odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca świętego
 • wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego.
 1. W listopadzie w dni powszednie o godz. 1730 będzie w kościele odmawiany różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. W niedzielę wypominki będą przed Mszą św. o godz. 930. Niech udział w tej modlitwie będzie wyrazem naszej wdzięczności za wszelkie dobro otrzymane kiedyś od naszych bliskich zmarłych.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy misyjną działalność Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, że w pierwszy piątek listopada nie ma zajęć w szkołach to wszyscy księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 800. Natomiast Msza św. zamówiona w pierwszy piątek na godz. 800 zostanie odprawiona o godz. 630.  Okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 1600. W pierwszą sobotę rano po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego  Serca NMP. Natomiast o godz. 1715 Misyjny Krąg rodzin przeprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W sobotę nie będzie wypominków za zmarłych.
 3. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.