Skip links
2 Niedziela Adwentu, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

2. NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 r.

W drugą niedzielę Adwentu przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Widzimy, że Kościół potrzebuje naszej konkretnej pomocy, naszego nawrócenia, aby mógł się rozwijać i wzrastać. Podobnie jest z naszą parafią. Nie odnowi się ona bez naszej wewnętrznej odnowy, bez naszego otwarcia się na przychodzącego Chrystusa. Dlatego potraktujmy poważnie wołanie św. Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”.

2. Niedziela Adwentu – 10.12.2023

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki jako naszą pomoc Kościołowi na Wschodzie. W dalszym ciągu możemy nabywać rozprowadzane przez Caritas świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy w środę wspomnienie św. Łucji; w czwartek św. Jana od Krzyża. W sobotę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.
  3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci oraz dorosłych do włączenia się w akcję pomocy potrzebującym, polegającą na zabraniu losów z koszyka ustawionego na stoliku za ławkami i przyniesienie wylosowanych artykułów spożywczych w następnych dniach do kościoła.
  4. Katolickie Stowarzyszenia „CIVITAS CHRISTIANA” w Nowym Sączu, zaprasza na Spotkanie z Biblią  „Biblijny opis Bożego Narodzenia. Tradycja i historia”. Spotkanie poprowadzi : ks. prof. Piotr Łabuda, 14 grudnia 2023 roku (czwartek) o godzinie 1700. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu – Gmach Główny ul. Jagiellońska 56.
  5. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Radosne Serca zaprasza w najbliższą niedzielę 12 na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, kartek i stroików. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek podopiecznych wspólnoty.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i nowy dwumiesięcznik Trwajcie w miłości. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Marta Jankiewicz. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.