Skip links
3. Niedziela Adwentu, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

3. NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023 r.

W ten świąteczny dzień, po całym tygodniu pracy i różnych obowiązków przychodzimy na Eucharystię, aby tu słuchać słowa Bożego, karmić się Ciałem Chrystusa oraz zaczerpnąć mocy i radości na kolejne dni. Trzecia już niedziela Adwentu zaprasza nas do tej radości, bo Pan jest już blisko, a widocznym tego znakiem jest różowy kolor szat. Niech Bóg, który przychodzi nas zbawić, napełnia nas radością.

3. Niedziela Adwentu – 17.12.2023

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy zwłaszcza podczas rorat do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.
  2. Dzisiaj nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszy św. o godz. 1100.
  3. Spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii w sobotę 23 grudnia. Porządek spowiedzi św.: przed południem od godz. 830 – 1000 i 1030 – 1200 oraz po południu 1430 – 1600 i 1630 – 1800. Osoby niedosłyszące mogą korzystać ze spowiedzi św. w zakrystii. W czasie spowiedzi św. będzie rozdzielana Komunia św. Również w sobotę 23 grudnia od godz. 1230, udamy się z posługą sakramentalną do obłożnie chorych w naszej parafii. Bardzo prosimy aby chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów św. przed świętami, zgłaszać w zakrystii. W związku ze spowiedzią adwentową w dekanacie w piątek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszy św. o godz. 1100.Ostatnia Msza św. będzie w kościele Krzyża Świętego o godz. 1230. W Wigilię gdy zasiądziemy do wspólnej wieczerzy pamiętajmy o rodzinnej modlitwie, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa a łamiąc się opłatkiem złóżmy sobie świąteczne życzenia. Zachowajmy również tradycję rodzinnego śpiewania kolęd i uczestnictwa w Mszy św. Pasterskiej o północy. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia. Postarajmy się również aby w Wigilię tradycyjnie powstrzymać się od pokarmów mięsnych.
  5. Dziś przed kościołem Kiermasz świąteczny, na który serdecznie zaprasza Wspólnota Osób Niepełnosprawnych Radosne Serca. Do nabycia są: kartki, stroiki, choinki oraz inne ozdoby świąteczne. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla podopiecznych Wspólnoty.
  6. Na stronie internetowej parafii jest już umieszczony plan tegorocznej Kolędy.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz w dalszym ciągu można nabywać dwumiesięcznik Historia Kościoła i Trwajcie w miłości. Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera dodatek specjalny zatytułowany „Czekając na Nowonarodzonego”, który zawiera także modlitwy przed wieczerzą wigilijną.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Andrzej Wolak i Zdzisław Kościsz. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.