Skip links
4 Niedziela Adwentu, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

4. NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023 r.

Bardzo blisko są już wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Za nami Niedziela Radości i trzy tygodnie Adwentu, a dziś wieczór wigilijny i wspomnienie nocy, podczas której wypełniły się proroctwa przyjścia na świat Mesjasza. Wszystko to dokonało się dzięki słowu Maryi: fiat – „niech mi się stanie”. Rozpoczynając Eucharystię, zapatrzmy się na Maryję i od Niej uczmy się posłuszeństwa Bożemu słowu, które stało ciałem i które może także i w naszym życiu dokonać cudu.

4. Niedziela Adwentu – 24.12.2023

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 nowenna do Dzieciątka Jezus. W naszej parafii nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 1800 a Pasterka będzie o północy. Wychodząc z kościoła możemy zabrać do domu światełko betlejemskie.
  2. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszyscy, którzy na Pasterce przyjmą Komunię św. mogą ponownie przystąpić do Komunii św. w Boże Narodzenie. W Boże Narodzenie i we wtorek w święto św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. W środę obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, po Mszy św. będzie poświęcenie wina; w czwartek święto świętych Młodzianków Męczenników. W niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i ostatni dzień 2023 roku.
  3. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. 25 grudnia kończy się czas Duchowej Adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Dziękujemy tym osobom, które w naszej parafii podjęły się Duchowej Adopcji i wypełniały podjęte zobowiązania.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom prywatnym, które z okazji świąt Bożego Narodzenia wsparły pomocą materialną najbardziej potrzebujące rodziny naszej parafii. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie żywnościowych paczek dla ubogich rodzin. Dziękujemy ks. Krzysztofowi oraz młodzieży naszej parafii za przygotowanie w kościele bożonarodzeniowej szopki i przystrojenie kościoła na święta.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na wypłacenie pozostałych należności za wykonane prace przy naszym kościele. Dziękując za dotychczas składane ofiary w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar na leczenie Marcina Sumary, który jest po udarze krwotocznym.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: dzisiaj jest świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego, zawierający dodatek, którym jest audiobook, zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”. (cena 15 zł). Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W gablocie ogłoszeń jest już wywieszony plan kolędy na pierwsze dni po świętach.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Irena Lupa, Stanisław Ogorzały, Grażyna Brdej, Aurelia Bulanda i Wacław Kożuch. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.