Skip links
Święto Najświętszej Rodziny, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – 31.12.2023 r.

W ostatni dzień roku kalendarzowego wpatrujemy się w oblicze Świętej Rodziny z Nazaretu. Dziadkowie, rodzice i dzieci odnajdują w niej mądrość stanu, prostotę ale i zarazem bogactwo życia w harmonii z Bogiem i drugim człowiekiem. Prosimy więc dzisiaj o dobroć, pokorę, cichość i cierpliwość, o wzajemne przebaczenie niedoskonałości w naszych rodzinach, byśmy z wiarą, nadzieją i miłością mogli rozpocząć nowy rok. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wypłacenie należności za wykonane prace przy naszym kościele.

Święto Najświętszej Rodziny – 31.12.2023

  1. Dzisiaj po Mszy św. godz. 1800 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku”. W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Msze św. według porządku niedzielnego. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki to światowy  dzień modlitwy o pokój. Ofiary składane na tacę w Nowy Rok przeznaczone są na cele diecezjalne. We wtorek przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę 6 stycznia  będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną popularnie świętem Trzech Króli. Po Mszach św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na drzwiach naszych domów litery K + M + B i 2024, litery symbolizują imiona Mędrców Kacpra, Melchiora i Baltazara. Wypisane litery oznaczają, że przyjmujemy w progi naszego domu Jezusa Chrystusa Wcielone Słowo. W Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzony jest Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Składka przeznaczona jest na misje. Dzisiaj przed kościołem rodzina zbiera ofiary na leczenie chorego Marcina Sumary.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas Mszy św. o godz. 1800 i nabożeństwa eucharystycznego będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek naszą modlitwą i ofiarą składaną do skarbonki wspieramy misyjną działalność Kościoła. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci będzie o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 1600.
  3. Władze Samorządowe Nowego Sącza zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w XII Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli. W tym roku orszaki w kierunku sądeckiego Rynku wyruszą 6 stycznia o godz. 1030 z trzech miejsc. Z parkingu przy ul. Gwardyjskiej, z terenu pod ruinami sądeckiego zamku i z ul. Jagiellońskiej okolice zegara i Kapliczki Szwedzkiej. Około godz. 1100 na sądeckim Rynku Trzej Królowie i sądeczanie, pokłonią się Świętej Rodzinie. W trakcie marszu Grupy Kolędnicze śpiewać będą kolędy a uczestnicy otrzymają śpiewniki i korony.
  4. Akcja Katolicka wraz z Klubem Seniora przy naszej parafii organizują Konkurs śpiewania i grania kolęd. Chętne dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie, który odbędzie się w niedzielę 14 stycznia br. po Mszy św. o godz. 1100 w Sali teatralnej na plebani. Zgłoszenia proszę kierować na adres Bogusława Pietrzak tel. 509 359 252.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli w swoich domach kolędników Misyjnych. Kolędnicy zebrali 7.650 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone w drugi dzień świąt na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz dzisiaj dla parafii. Bóg zapłać!
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.