Skip links
2 NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA, CHRZEST PAŃSKI, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024 r.

Wspominając dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie, pragniemy świętować prawdę o godności, którą zostaliśmy obdarowani w chwili naszego chrztu świętego i odnawiać w sobie łaskę tego sakramentu. Podczas tej Eucharystii dziękujmy za dar naszego chrztu i prośmy o potrzebne nam łaski abyśmy zawsze byli odważnymi świadkami naszej wiary. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024

Wspomnienie chrztu Pana Jezusa w Jordanie, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku.

1. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii.
  3. Akcja Katolicka wraz z Klubem Seniora przy naszej parafii organizują Konkurs śpiewania i grania kolęd. Chętne dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie, który odbędzie się w niedzielę 14 stycznia br. po Mszy św. o godz. 1100 w Sali teatralnej na plebani. Zgłoszenia proszę kierować na adres Bogusława Pietrzak tel. 509 359 292.
  4. Według wyznaczonego planu w sobotę 20stycznia zakończymy tegoroczną Wizytę duszpasterską. W związku z tym gdyby były takie rodziny, które w wyznaczonym terminie Kolędy nie mogły się spotkać z kapłanem, a chcą aby ich odwiedzić, prosimy by to zgłosić w zakrystii. Również rodziny, które zamieszkały w naszej parafii w ostatnim roku i chcą poświęcić swoje domy a mieszkają w tej części, której w tym roku nie odwiedzamy, mogą to zgłosić w zakrystii. Księża będą odwiedzać te rodziny w sobotę 20 stycznia od godz. 900.
  5. Dyrektor Przedszkola Freblowskiego „Tęczowy ogród” przy ul. Banacha 33 w nowym Sączu informuje o rozpoczęciu zapisów na rok szkolny 2024/25. Zainteresowanych zaprasza z dziećmi na indywidualne zwiedzanie placówki i zapoznanie się z programem nauczania oraz adaptacji. Więcej informacji i numer telefonu w gablocie ogłoszeń.
  6. Rodzina chorego Marcina Sumary dziękuje za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na jego leczenie. Zebranych zostało 9321 zł. Bóg zapłać.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  8. Podajemy porządek kolędy na najbliższy tydzień.