Skip links
2 NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA, CHRZEST PAŃSKI, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024 r.

Wspominając dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie, pragniemy świętować prawdę o godności, którą zostaliśmy obdarowani w chwili naszego chrztu świętego i odnawiać w sobie łaskę tego sakramentu. Podczas tej Eucharystii dziękujmy za dar naszego chrztu i prośmy o potrzebne nam łaski abyśmy zawsze byli odważnymi świadkami naszej wiary. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024

Wspomnienie chrztu Pana Jezusa w Jordanie, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku.

  1. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii.
  3. Akcja Katolicka wraz z Klubem Seniora przy naszej parafii organizują Konkurs śpiewania i grania kolęd. Chętne dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie, który odbędzie się w niedzielę 14 stycznia br. po Mszy św. o godz. 1100 w Sali teatralnej na plebani. Zgłoszenia proszę kierować na adres Bogusława Pietrzak tel. 509 359 292.
  4. Według wyznaczonego planu w sobotę 20stycznia zakończymy tegoroczną Wizytę duszpasterską. W związku z tym gdyby były takie rodziny, które w wyznaczonym terminie Kolędy nie mogły się spotkać z kapłanem, a chcą aby ich odwiedzić, prosimy by to zgłosić w zakrystii. Również rodziny, które zamieszkały w naszej parafii w ostatnim roku i chcą poświęcić swoje domy a mieszkają w tej części, której w tym roku nie odwiedzamy, mogą to zgłosić w zakrystii. Księża będą odwiedzać te rodziny w sobotę 20 stycznia od godz. 900.
  5. Dyrektor Przedszkola Freblowskiego „Tęczowy ogród” przy ul. Banacha 33 w nowym Sączu informuje o rozpoczęciu zapisów na rok szkolny 2024/25. Zainteresowanych zaprasza z dziećmi na indywidualne zwiedzanie placówki i zapoznanie się z programem nauczania oraz adaptacji. Więcej informacji i numer telefonu w gablocie ogłoszeń.
  6. Rodzina chorego Marcina Sumary dziękuje za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na jego leczenie. Zebranych zostało 9321 zł. Bóg zapłać.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  8. Podajemy porządek kolędy na najbliższy tydzień.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.