Skip links
3. NIEDZIELA WIELKANOCNA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024 r.

Niedziela Biblijna, którą dziś obchodzimy, przypomina nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary. Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, że zmartwychwstały Jezus ukazał się swoim uczniom, wędrującym do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma. Również my, gromadząc się wokół ołtarza, usłyszymy słowa, które kieruje do nas żywy i obecny Bóg. W tę niedzielę Narodowego Czytania Pisma świę-tego prośmy Go, aby zechciał iść także z nami drogą naszych zmagań, cierpień oraz co-dziennej pracy i służby. Otwórzmy na Boże słowo nasze serca, przyjmijmy je z wiarą i wprowadzajmy w życie.

3. Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024

  1. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek od godz. 1700adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką. W piątek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy młodzież z klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przyszła niedziela jest niedzielą Dobrego Pasterza. Składa z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. We wtorek i środę tj. 16 i 17 kwietnia w ramach diecezjalnej peregrynacji będą w bazylice św. Małgorzaty relikwie bł. Rodziny Ulmów. Program jest następujący:

Wtorek – 16 kwietnia 2024 r.
1700 Nabożeństwo przyjęcia relikwii.
1800 Msza św. Bp Artur Ważny. Po Mszy św. czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież par. św. Małgorzaty.
2030 Różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich par. św. Małgorzaty.
2100 Apel.
2200 Msza św.

Środa – 17 kwietnia 2024 r.
600; 630; 700; 730; 800; 900Msze św. przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Następnie indywidualne czuwanie przy relikwiach.
1400 Nabożeństwo pożegnania relikwii. Zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwości, aby uczestniczyć w tej peregrynacji i za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów modlić się w intencji naszych rodzin.

  1. W sobotę 11 maja br. Rada Parafialna organizuje Pielgrzymkę do Muszyny. Program, koszt i sposób zapisywania się na wyjazd znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  2. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  3. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Ks. Zbigniew Klimek, który pracował w Austrii, Zofia Szkarłat i Krzysztof Wilk. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.