Skip links
4. NIEDZIELA WIELKANOCY, NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024 r.

W czwartą niedzielę Wielkanocy Kościół ukazuje nam Jezusa jako Dobrego Pasterza, który troszczy się o swoje owce i który oddaje za nie swoje życie. Z tego powodu na całym świe-cie modlimy się dziś o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, zwłaszcza do kapłań-stwa, byśmy nie czuli się opuszczeni jak owce bez pasterza.

4. Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha, Bpa i męcz., głównego patrona Polski a w czwartek święto św. Marka Ewangelisty
  2. We wtorek na Mszy św. o godz. 1800 Bp Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII naszej parafii. Składka z bierzmowania przeznaczona jest na fundację Abpa Jerzego Ablewicza, która wspiera stypendiami młodzież z ubogich rodzin. W środę po Mszy św. o godz. 1800nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek od godz. 1700 – 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę o godz. 1715 Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Zgodnie z postanowieniami V Synodu, rodzice i chrzestni przed chrztem mają obowiązek uczestniczyć w takiej katechezie. Dla chrzestnych, którzy będą chrzestnymi w innej parafii będziemy po katechezie wydawać zaświadczenia o uczestnictwie w katechezie. W naszej parafii takie katechezy będą w II i IV sobotę miesiąca w kościele o godz. 1715. Prosimy, aby rodzice dziecka i chrzestni uczestniczyli w takiej katechezie w naszej lub innej parafii.
  3. W przyszłą niedzielę w sposób szczególny modlimy się za kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego, po Mszach św. o godz. 800, 930 i 1100 będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów mechanicznych na rozpoczęcie nowego sezonu motorowego.
  4. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia magisterskie z teologii: na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych. Studia przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.
  5. Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu, jako jeden z Partnerów wydarzenia, zaprasza na film „Żołnierz Niezłomny Kościoła”, poświęcony Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi, w ramach  178 Rekolekcji Filmowych w Kinie Sokół w Nowym Sączu, w dniu 27.04.2024r – sobota, o godz.1000. Bilety w cenie 5 zł.
  6. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prowadzone prace remontowe przy parkingu. Dziękując za dotychczasowe ofiary w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i nowy numer Historii Kościoła w cenie 12 zł.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Maria Koppe i Magdalena Wacławska. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.