Skip links
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

7. NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE – 12.05.2024 r.

Dzisiejsza liturgia otwiera przed nami misterium wniebowstąpienia Pana Jezusa, które przy-pomina nam o Jego nieustannej obecności. W tej Mszy Świętej możemy przeżywać nasze powołanie do bycia blisko Boga i blisko siebie nawzajem. Otwórzmy nasze serca na to wszystko, czego On pragnie w nas dokonać.

7. Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024
Wniebowstąpienie Pańskie

  1. W poniedziałek 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Matka Boża Fatimska wciąż wzywa nas do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Odpowiadając na Apel Maryi z Fatimy każdego 13 dnia miesiąca od maja do października będziemy organizować Nabożeństwo Fatimskie. W poniedziałek o godz. 2000 Msza św. a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Podczas tego nabożeństwa prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej nieśli przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach fatimskich dzieci, młodzież i dorosłych. Wszystkich prosimy aby na procesję przynosić świece lub lampiony.
  2. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Macieja Ap.; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin Bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. W sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. W środę na nabożeństwo majowe Mszę św. i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką parafii. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  3. W przyszłą niedzielę 19 maja w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 1230. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w sobotę od godz. 900 do 1000. We wtorek i czwartek na godz. 1900 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na ustalenie porządku niedzielnej uroczystości. Bardzo prosimy, aby w niedzielę 19 maja kościół na Mszy św. o godz. 1230 pozostawić dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Już dzisiaj informujemy, że w uroczystość Bożego Ciała, 30 maja po Mszy św. o godz. 930 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Z kościoła przejdziemy ulicami Dunikowskiego, Jesionową, Lachów Sądeckich i Gen. Gizy. Procesję zakończymy przy ostatnim ołtarzu na schodach kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie pierwszego ołtarza na procesję Bożego Ciała przez mieszkańców ulic: Jesionowej i Meissnera, drugi ołtarz przygotują mieszkańcy ulic: Chełmieckiej i Rozwadowskiego, trzeci ołtarz przygotują mieszkańcy ulic: Szeroka Oaza i Szaflarskiej a czwarty mieszkańcy ulicy Jagodowej. Bardzo prosimy, aby wszystkie rodziny z wyznaczonych ulic czuły się odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy a osoby należące do róż Żywego Różańca i Stowarzyszeń działających w parafii mieszkających na tych ulicach prosimy o koordynację przygotowań. W zakrystii można uzyskać więcej informacji na temat przygotowania ołtarzy.
  5. Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu zapraszam na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity w dniach 17 do 19 maja 2024 r.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielni i dwumiesięcznik Głos O. Pio. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Szymański. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.