Skip links
6. NIEDZIELA WIELKANOCY, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024 r.

Dzisiejsza liturgia będzie przepełniona miłością. Najpierw w słowie Bożym, a później na ołtarzu Chrystus będzie obdarzał nas miłością bez końca i wzywał do okazywania jej na-szym braciom i siostrom. Jesteśmy więc zaproszeni do odkrycia, jak ważni jesteśmy w oczach Boga. Wtedy będziemy umieli w taki sam sposób traktować każdego człowieka. Prośmy o doświadczenie tej nieskończonej miłości w czasie tej Eucharystii i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024

  1. W poniedziałek na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialna Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Kwartalne dni modlitw o urodzaje, obchodzone tradycyjnie przed Wniebowstąpieniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących na roli oraz o zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych. W poniedziałek przypada święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w środę uroczystość św. Stanisława Bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji Tarnowskiej. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 1715 w kościele Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 dzieci z klas IV będą przeżywać I Rocznicę I Komunii św.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remont parkingu i za dokonane wpłaty na bankowe konto parafii. Zebranych zostało 23.120 zł. Bóg zapłać.
  4. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Helena Śliwa. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.