Skip links
5. NIEDZIELA WIELKANOCY, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 r.

Kolejne niedzielne spotkanie ze zmartwychwstałym Panem zaprasza nas do przyjęcia daru wspólnoty, którą On buduje wokół siebie. On każdego z nas chce mocno związać ze sobą przez głęboką relację miłości, a także stwarzać na nowo nasze międzyludzkie relacje w oparciu o wspólną wiarę i trwanie przy Nim – jedynym Zbawicielu. Módlmy się, abyśmy nie stawiali przeszkód Jego działaniu w naszych sercach, w naszym zgromadzeniu, w naszej parafii i w naszych rodzinach. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na remont parkingu.

5. Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

  1. W środę 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie o godz. 1800 a po majówce Msza św. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W niedziele i święta nabożeństwo majowe będzie przed Mszą św. o godz. 1730. Tradycyjnie gromadźmy się również przy kapliczkach na wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny; w środę wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek św. Atanazego; w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Nie jest to święto obowiązkowe, ale postarajmy się, aby w tym dniu uczestnicząc we Mszy św., modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Msza św. w kościele św. Heleny o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1100 i 1800. W piątek nabożeństwo majowe będzie o godz. 1730. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, męcz. W niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy wszystkie dzieci.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 1700. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła i wspieramy misjonarzy ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z racji pierwszego piątku z posługą sakramentalną do chorych     udamy się w czwartek od godz. 800. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W pierwszą sobotę Misyjny Krąg Rodzin o godz. 1715  poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  4. We wtorek po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń i wspólnot działających w parafii oraz osób chętnych do włączenia się w przygotowanie Prymicji naszego rodaka dk. Huberta Trepy.
  5. Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych Radosne Serce zaprasza na kiermasz, który odbędzie się 5 maja po Mszach św. Będzie można nabyć upominki z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka, żywe roślinki oraz coś słodkiego. Dochód zebrany z kiermaszu będzie przeznaczony na organizację oazy połączonej z turnusem rehabilitacyjno-wypoczynkowym dla podopiecznych wspólnoty.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest: Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Janina Tomaszek. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.