Skip links
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

Świętujemy dzisiaj jedną z najważniejszych uroczystości w roku liturgicznym – Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Wydarzenie, które dziś wspominamy, uobecnia się tu i teraz dzięki celebracji liturgicznej. Pozwólmy więc, aby także i w naszych sercach Duch Święty zapalił ogień swojej miłości, podobnie jak kiedyś zrobił to w sercach apostołów. Szczególnie dzisiaj w naszej parafii modlitwą obejmujemy dzieci, które pierwszy raz przyjmują Pana Jezusa w Komunii św.

Uroczystość zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W liturgii obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale postarajmy się w miarę swoich możliwości uczestniczyć we Mszy św. Msze św. będą w kościele św. Heleny o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Nabożeństwo majowe o godz. 1730.
  2. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać „biały tydzień”. Bardzo prosimy, aby w tym czasie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie majowym. W „białym tygodniu” od wtorku Msza św. będzie o godz. 1800 a dopiero po Mszy św. nabożeństwo majowe.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zapraszamy w tym dniu do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie; w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W związku z białym tygodniem w piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Katecheza chrzcielna będzie wyjątkowo w piątek o godz. 1715ponieważ w sobotę będzie przywitanie Ks. Prymicjanta. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. W sobotę 25 maja br. nasz rodak dk. Hubert Trepa o godz. 1000 w Bazylice archikatedralnej na Wawelu przyjmie święcenia kapłańskie. Szczególnie w tym tygodniu pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. Powitanie Ks. Prymicjanta na granicy naszej parafii, będzie w sobotę o godz. 1700 na parkingu przy budynku GS w Chełmcu, ul. Marcinkowicka. Następnie Ks. Prymicjant przejedzie do kościoła gdzie o godz. 1800 odprawi nabożeństwo majowe. Msza św. Prymicyjna będzie w niedzielę 26 maja br. o godz. 1230. Wszystkich parafian zapraszamy w sobotę do udziału w przywitaniu Ks. Prymicjanta jak i w niedzielę we Mszy św. Prymicyjnej.
  5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont parafialnego parkingu.
  6. Wójt Gminy Chełmiec zaprasza na spotkanie z ekspertami ZUS, Policji oraz NFZ, które odbędzie się 22 maja br. o godz. 1000 w Astro Centrum w Chełmcu. Spotkanie będzie dotyczyć, bezpieczeństwa seniorów i płatności oraz profilaktyki zdrowotnej, refundacji wyrobów medycznych oraz leczenia sanatoryjnego. Szczegóły na plakacie.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Gość Extra w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów na temat świętych matek. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.