Skip links
8. NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

8. NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024 r.

Po zakończeniu okresu wielkanocnego liturgia zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy Trójcy Przenajświętszej. Modląc się do Boga w Trójcy Jedynego, prośmy za Kościół, który – tak jak Bóg – jest jeden, choć tworzą go różni ludzie, korzystając z różnych darów Bożej łaski. Prośmy w tej Mszy Świętej, abyśmy zawsze budowali jedność przez bogactwo naszej różnorodności, w szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont parkingu przy naszym kościele.

Uroczystość Trójcy Świętej – 26.05.2024

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek święto Nawiedzenia NMP a w sobotę św. Justyna, męcz. W środę od godz. 1700 okazja do spowiedzi św. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Bożego Ciała.
  2. W czwartek 30 maja, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Nasz udział w procesji jest uwielbieniem Boga i wyznaniem wiary w obecność Jezusa pośród nas. W Boże Ciało procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 930. Prosimy, aby na procesję zabrać feretrony i sztandary, dzieci pierwszokomu­nijne niech przyjdą w swoich strojach pierwszokomunijnych. Rodziców z trójek klasowych prosimy o pomoc w ustawieniu dzieci i pokierowa­niu nimi podczas procesji. Prosimy rodziców dzieci przedszkolnych o przygotowanie ich i przyprowadzenie do sypania kwiatów podczas procesji.
  3. W uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą: w kościele św. Heleny o godz. 1330. W kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1230 i o godz. 1800. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 1100. Ofiary składane na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na utrzymanie Hospicjów w naszej Diecezji. Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie przez całą „oktawę” Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1230.
  4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i dla dzieci Mały gość Niedzielny oraz w dalszym ciągu jest do nabycia Gość extra.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Grażyna Wierzbanowska i Helena Rozum . Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.