Skip links
9. NIEDZIELA ZWYKŁA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

9. NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024 r.

W dzisiejszym psalmie usłyszymy słowa: „Nie będziesz miał obcego boga, cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał. Ja jestem Panem, Bogiem twoim”. To pierwsze przykazanie Dekalogu bardzo mocno związane jest z trzecim: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Dlatego przychodząc na tę Eucharystię spełniamy oba te przykazania. Ale robimy to nie tylko dla Boga, ale także dla siebie. Bo Bóg daje nam ten dzisiejszy dzień, aby nas wyzwolić od zniewolenia pracą i grzechem. Otwórzmy nasze serca, aby mógł tego w nas dokonać. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. Niedziela Zwykła – 02.06.2024

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1230. W pozostałe dni procesja po Mszy św. o godz. 1800. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. i procesji o godz. 1800 poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie dzieci z naszej parafii. We wspólnej modlitwie będziemy prosić dla nich o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.; w środę św. Bonifacego, bpa i męcz.; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. i procesji będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę na Mszę św. o godz.1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii. W sobotę o godz. 1715 w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  4. W naszej parafii nabożeństwo czerwcowe jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1800wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Ojcowie Jezuici zapraszają w niedzielę 9 czerwca br. na sądeckie obchody uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 1600 Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Następnie procesja na rynek. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbierana ofiara do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W pierwszy czwartek modlimy się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i do życia zakonnego oraz prosimy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek o godz. 1630 Msza św. i nabożeństwo do NSPJ dla dzieci. O godz. 1800 Msza św. i procesja eucharystyczna. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  7. Parafia św. Małgorzaty zaprasza w najbliższą niedziele 9 czerwca na parafialny festyn organizowany na parkingu przy bazylice.
  8. W ostatnią niedzielę na remont parafialnego parkingu zostało zebranych 19.850 zł. Dziękujemy również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzinom przygotowującym Ołtarze na procesję Bożego Ciała za ofiarę materialną złożoną dla parafii. Bóg zapłać.
  9. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.