Skip links
Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

18. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.08.2023 r.

XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023

W pierwszą niedzielę sierpnia razem z Chrystusem wchodzimy na górę Tabor, gdzie staniemy się świadkami przemienia Jezusa Chrystusa. To, o czym usłyszymy w Ewangelii, stanie się także naszym udziałem w tej Eucharystii. Prośmy więc, aby to wydarzenie przemieniło nasze serca. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ogłoszenia

  1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Dominika w środę święto św. Teresy Benedykty od krzyża, patronki Europy; w czwartek święto św. Wawrzyńca; w piątek wspomnienie św. Klary.
  2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W przyszłą niedzielę13 sierpnia o godz. 2000 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Prosimy, aby figurę Matki Bożej fatimskiej w czasie procesji nieśli przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej parafii. Na procesję przynieśmy z domu świece lub lampiony.
  4. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remont schodów naszego kościoła. Zebranych zostało 21.480 zł. Bóg zapłać.
  6. Informujemy, że w niedzielę 20 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Heleny, patronki naszej parafii. W związku z tym w niedzielę 20 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 1230.
  7. Spotkanie przed pielgrzymkowe grupy 22 odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1700.
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Emilia Kantor. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.