Skip links
Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

19. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023 r.

XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023

Każda Msza Święta to nasze osobiste spotkanie z Jezusem, który przychodzi do nas zupełnie tak samo, jak przyszedł do apostołów, kiedy zmagali się ze wzburzonymi falami Jeziora Galilejskiego – o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Wobec rozmaitych zagrożeń w naszym życiu także i my chcemy widzieć w Jezusie jedyną nadzieję na nasze ocalenie. Pan jest blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii umocni w nas to przekonanie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj o godz. 2000 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana popularnie świętem Matki Bożej zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wiązanek z ziół i kwiatów. W czwartek wspomnienie św. Jacka. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W piątek i sobotę od godz. 1730okazja do spowiedzi św. przed odpustem parafialnym.
  3. W czwartek 17 sierpnia wyrusza z Tarnowa 41 Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji wszystkich pielgrzymów. W piątek 25 sierpnia, w ostatni dzień Pielgrzymki, organizowany jest z naszej parafii wyjazd autokarowy na Jasną Górę na wejście pielgrzymów. Na Jasnej Górze będzie można między innymi uczestniczyć we wspólnej Mszy św. z pielgrzymami o godz. 1700. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii (koszt wyjazdu 70 zł od osoby). Wjazd z parkingu przy kościele 25 sierpnia o godz. 600, powrót około północy.
  4. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Heleny, patronki naszej parafii. Msza św. w kościele św. Heleny będzie o godz. 1330 a w kościele  Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, suma odpustowa o godz. 1100 i po południu o godz. 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1230. Na Mszy św. o godz. 1100 będziemy świętować   Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa Ks. Prałata Kazimierza Szkaradka oraz 25 – lecia Ks. dra Adama Lelity i Ks. prof. Piotra Łabudy.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Michał Ruchała, Kunegunda Potoczek, Anna Wójcik-Jabłońska, Piotr Dara i Krystyna Górecka. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.