Skip links
Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

21. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023 r.

XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

W dzień Pański gromadzimy się w naszej świątyni. Tutaj Kościół otwiera dla nas skarbnicę duchowych darów, które Chrystus mu powierzył, aby nam ich udzielał. Zaczerpnijmy więc obficie z Bożej mądrości zawartej w słowie Bożym oraz z łaski, którą Chrystus obdarza nas, karmiąc swoim Ciałem. Dzięki tym darom będziemy mogli podążać wiernie i wytrwale do Królestwa niebieskiego.

Ofiary dzisiaj składane na tacę przeznaczone są na remont schodów naszego kościoła.
Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ogłoszenia 

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna bpa, i Doktora Kościoła,
  • we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 1800 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin  Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy misyjną działalność Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek od godz. 800 wszyscy księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
    Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 1700,a w piątek od godz. 1600. W pierwszą sobotę rano po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Natomiast o godz. 1715 Misyjny Krąg rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  3. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Do nabycia jest Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.