Skip links
22 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

22. NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023 r.

XXII Niedziela Zwykła 27.08.2023

Na początku kolejnego roku pracy i nauki liturgia Kościoła ukazuje nam Chrystusa, który wskazuje swoim uczniom na potrzebę pójścia drogą rezygnacji z siebie i wyrzeczeń. Tylko w ten sposób człowiek osiąga wolność. Wszelkie propozycje jej łatwego zdobycia okazują się złudne. Prośmy więc dzisiaj Pana, aby nas umocnił w podążaniu tą wymagającą drogą krzyża, która prowadzi do zmartwychwstania i życia. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ogłoszenia 

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego będzie po Mszy św. o godz. 630 i 1800. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  2. W poniedziałek 4 września o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu. Natomiast dla dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu o godz. 900. Na te Msze św. zapraszamy także rodziców i nauczycieli.
  3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii.
  4. W piątek 15 września br. po Mszy św. o godz. 1800 na plebani odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich przedstawicieli rady zapraszamy na to spotkanie.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remont schodów naszego kościoła. Bóg zapłać.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Czesław Kapuśniak i Władysław Duda. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.