Skip links
23 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023 r.

XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

Ogłoszenia 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek wspomnienie NMP Bolesnej; w sobotę św. Korneliusza i Cypriana, męcz. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W środę 13 września zapraszamy na godz. 2000 na kolejne nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. będzie procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej. Prosimy aby na procesję przynieść świece lub lampiony a o niesienie figury prosimy nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy w czwartek do kościoła na godz. 1800 uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej i ich rodziców. Na tym spotkaniu będzie można także zapisać do grona kandydatów do bierzmowania, uczniów naszej parafii, uczęszczających do szkół w Nowym Sączu.
 5. W piątek 15 września rozpoczyna się tygodniowy Wielki Odpust w Limanowej. Szczegółowy program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń. W sobotę 16 września piesza pielgrzymka z Nowego Sącza na odpust do Limanowej. Wyjście pielgrzymów z Bazyliki św. Małgorzaty o godz. 800. Pielgrzymka będzie przechodzić przez naszą parafię ulicami: Krakowską, Banacha i Marcinkowicką. Można się do pielgrzymki dołączyć po drodze. Osoby chętne na powrotny autobus z Limanowej mogą się zapisywać do czwartku w zakrystii.
 6. Do końca września trwają zapisy chłopców, którzy chcą pełnić posługę ministranta oraz dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapisywać można się w szkole u swojego księdza katechety.
 7. Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne dziecięcej scholi. Odbędzie się ono w najbliższy piątek 15 września o godz. 1630 w salkach parafialnych. Zapraszamy osoby, które śpiewają w scholi jak również osoby grające na instrumentach. W piątek na godz. 1930 zapraszamy młodzież na spotkanie grupy młodzieżowej.
 8. Informujemy, że pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie będzie dla ministrantów w sobotę o godz. 900. Również w sobotę spotkanie DSM o godz. 900. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom należącym do LSO i DSM o tych spotkaniach.
 9. W czwartek po wakacyjnej przerwie rozpoczyna swoją działalność Chór parafialny. Zapraszamy niewiasty i mężczyzn z dobrym głosem do wzmocnienia naszego parafialnego chóru. Wszystkich chętnych zapraszamy w czwartek na godz. 1830 do sali na plebani gdzie odbywają się próby chóru.
 10. W piątek po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 11. W niedzielę 1 października na Mszy św. o godz. 930 będziemy przeżywać w naszej parafii wspólny Jubileusz Małżeństw mieszkających w parafii, które w tym roku obchodzą 25 i 50 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy srebrnych i złotych jubilatów, którzy wezmą udział w tym jubileuszu o podanie w zakrystii, do 24 września swoich imion i nazwisk, aby móc otrzymać z tej racji pasterskie błogosławieństwo Biskupa Tarnowskiego.
 12. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Głos Ojca Pio.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.