Skip links
24 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

24. NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023 r.

Przy pomocy łaski Bożej rozpoczynamy Najświętszą Eucharystię, która uobecnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to zarazem misterium przebaczenia, bo Chrystus na krzyżu pokonał wszelką wrogość. Przyjmijmy więc łaskę, której pragnie nam dzisiaj udzielić. Przeżywając dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu polecajmy Bogu ludzi mediów, aby dążyli do poznania prawdy i przekazywali ją w służbie bliźniemu.

XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

Ogłoszenia 

  1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Stanisława Koski, patrona Polski; w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang; w czwartek święto św. Mateusza Ap.; w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
  3. We wtorek na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie informacyjne po Mszy św. zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką naszej parafii. W piątek o godz. 1700wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na prywatną adorację, którą zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. o godz. 1800. W piątek przypada dzień imienin ks. Tomasza Szury. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia naszego kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa. Wyjazd autokaru o godz. 815 z parkingu przy naszym kościele. Zapisy na wyjazd w zakrystii.
  5. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii na Dekanalne Czuwanie Młodzieży ze świętym Stanisławem Kostką, które odbędzie się w sobotę 23 września o godzinie 1900 w kościele parafialnym w Niskowej.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wypłacenie należności za wykonane prace przy naszym kościele. Dziękując za dotychczasowe ofiary prosimy w miarę możliwości o dalsze wsparcie.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Czesława Kożuch i Janina Bukowy. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.