Skip links
25 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

25. NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy szczególne zaproszenie do pracy w winnicy Pańskiej, czyli do uczestnictwa we wspólnocie Kościoła. Zapłatą za nią jest życie wieczne, udział w wiecznym królestwie. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne i społeczne. Przeżywając Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy również o tych ludziach i prośmy Pana, by ustały wszelkie wojny i konflikty, które zmuszają innych do opuszczenia własnej ojczyzny. W naszej parafii przeżywamy 16 rocz. konsekracji kościoła. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prowadzone inwestycje parafialne.

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023

Ogłoszenia 

  1. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie codziennie o godz. 1715, po nabożeństwie różańcowym Msza św. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału we wspólnej modlitwie różańcowej. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 930będziemy przeżywać wspólny Jubileusz małżeństw, które w tym roku obchodzą 25 i 50 – tą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. W tym roku w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1100 będzie specjalna Msza św. dla dzieci.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek św. Wacława, męcz.; w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
  3. We czwartek 28 września będzie miała miejsce ogólnopolska akcja „Koronka na ulicach miast”. W naszej parafii Akcja Katolicka o godz. 1500 zaprasza do wspólnej modlitwy na skrzyżowaniu obok budynku Gminy w Chełmcu oraz na skrzyżowaniu ulic Marcinkowickiej i Jagodowej.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek od godz. 1700wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1800.
  5. Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna spotkania Klub Seniora w każdy czwartek od godz. 1600. Zapraszamy wszystkich chętnych. W tym roku członkowie planują założyć podręczną bibliotekę w której będzie można wypożyczyć książki i prasę katolicką. Również w niedzielę 1 października organizuje kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany „Caritas Polska” dla rodzin w Syrii dotkniętych wojną i ubóstwem.
  6. Tradycyjna Procesja Różańcowa w pierwszą niedzielę października wyruszy po raz 34 ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o godz.1800. Następnie procesja przejdzie do Bazyliki św. Małgorzaty, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, do Kościoła Matki Bożej Licheńskiej i Najświętszego Serca Jezusowego. Zakończenie około godz. 2100 w Kościele Matki Bożej Niepokalanej na Millenium.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Od dzisiejszej niedzieli można również nabywać Kalendarze Rolników, Kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II, Kalendarze misyjne oraz Ewangelię – Słowo na każdy dzień.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Zofia Kroczek. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.