Skip links
26 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

26. NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023 r.

W dzisiejszej modlitwie mszalnej prosimy, abyśmy dążąc do nieba, stali się uczestnikami szczęścia wiecznego. A zatem odkrywanie obecności i działania Pana Boga tu na ziemi już teraz daje nam szczęście, lecz wielu ludzi jeszcze tego nie doświadczyło. Rozpoczynając dzisiejszą Eucharystię, prośmy o umiejętność dzielenia się z innymi ludźmi szczęściem spotkania Boga. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023

Ogłoszenia 

  1. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 1715. Jutro w poniedziałek po pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 1715 na różaniec, Mszę św. i zmianę tajemnic różańcowych Wspólnoty Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Faustyny Kowalskiej; a w sobotę NMP Różańcowej.
  3. We wtorek na różaniec o godz. 1715 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Dzieci przychodzą na różaniec ze swoimi rodzicami. W czwartek na różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież z klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji spowiedź św. będzie w czwartek od godz. 1700 a w piątek od godz. 1600. W czwartek modlimy się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i do życia zakonnego oraz prosimy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W czwartek po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek o godz. 1630 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dla dzieci. O godz. 1715 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. na plebani spotkanie grupy Faustinum. W pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych: ks. Proboszcz od godz. 800. Natomiast ks. Sylwester Miciniak, ks. Krzysztof Świerczek i ks. Tomasz Szura od godz. 1300. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP a o godz. 1715 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca połączone z nabożeństwem różańcowym.
  5. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Filadelfia” działająca przy parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu od 9 października br. organizuje Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  6. W niedzielę 24 września rozpoczęła się akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Prosimy, aby je składać do tekturowego pojemnika znajdującego się za ławkami.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na prowadzone inwestycje oraz za dokonane wpłaty na bankowe konto parafii. Zebranych zostało 22.130 zł. Bóg zapłać,
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny, Gość Extra oraz Kalendarze Rolników i kalendarze ścienne. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.