Skip links
32. Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

32. NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023 r.

Życie wieczne jest jak uczta weselna, na którą wejdą ci, którzy całym życiem czekali na przyjście Oblubieńca. Eucharystia, w której przychodzi do nas Chrystus, jest najlepszą szkołą tej czujności i pozwala nam zadbać o to, aby nie brakowało w naszym życiu oliwy łaski i mądrości Bożej.
W Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym chcemy również czuwać z tymi, którzy doświadczają przemocy i szykan z powody wyznawanej wiary.

XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2023 r

Ogłoszenia 

  1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki z okazji Niedzieli Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasza pomoc będzie skierowana przede wszystkim do cierpiących z powodu wojny katolików w różnych rejonach świata.
  2. Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie jest o godz. 1730.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.; w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, zak. a w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek na godz. 1730 na różaniec za zmarłych i Mszę św. zapraszamy młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.
  6. W przyszłą niedzielę 19 listopada będziemy przeżywać VII Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu Caritas Diecezji Tarnowskiej rozprowadza chleb miłosierdzia. W naszej parafii członkowie Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnych Kół Caritas będą rozprowadzać po Mszach św. „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując 10 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na pomoc dla ubogich rodzin. Chlebki miłosierdzia są pełnowartościowym pieczywem i nadają się do spożycia. Można również wesprzeć ubogich ofiarą składaną do skarbonki św. Antoniego. Od przyszłej niedzieli w kościele będzie wystawiony kosz do którego będzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich w naszej parafii. Na stoliku za ławkami znajdują się papierowe torby, które możemy zabrać do domu i w nich przynieść nasz dar dla ubogich.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Głos Ojca Pio. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.