Skip links
33. Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

33. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023 r.

Przeżywając Światowy Dzień Ubogich, obejmujemy szczerą modlitwą wszystkie osoby do-tknięte ubóstwem – czy to materialnym, czy duchowym. Jednocześnie stajemy przed Pa-nem, aby napełnić nasze serca miłością i przyjąć Jego posłanie do tego, by stać się misjo-narzami miłości, kontynuującymi misję Kościoła troszczącego się o ubogich.

XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023 r

  1. Dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „chleb miłosierdzia”.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.; we wtorek Ofiarowanie NMP; w środę św. Cecylii, dziew. i męcz, patronki muzyki kościelnej a w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męcz.
  3. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na wypłacenie należności za wykonane w tym roku prace przy naszym kościele. Wszystkim dziękujemy za dotychczas składane ofiary i w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie.
  6. W czwartek 23 listopada o godz. 1300 w Kościele Kolejowym w Nowym Sączu zostanie odprawiona Msza święta z okazji święta Kolejarza za wszystkich pracowników, emerytów, rencistów i ich rodzin.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: dzisiaj jest Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Paulina Kołodziej. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.