Skip links
34. Niedziela Zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

34. NIEDZIELA ZWYKŁA, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023 r.

Uroczystość Jezus Chrystusa Króla Wszechświata łączy się ze Światowym Dniem Młodzieży. Naszą modlitwą ogarniamy więc dziś w sposób szczególny ludzi młodych. Jednocześnie pragniemy, aby w Eucharystii Pan umocnił nas swoją łaską i miłością oraz obudził w nas na nowo ten młodzieńczy zapał ewangelizacyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wypłacenie należności za wykonane prace przy naszym kościele.

34 Niedziela zwykła – 26.11.2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia

 

  1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy w naszej parafii angażują się w działalność Akcji Katolickiej oraz grupy młodzieżowej a także wszystkim ministrantom i lektorom posługującym podczas sprawowanej liturgii. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
  3. We wtorek na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Parafialny Zespół Caritas. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek naszą modlitwą i ofiarą składaną do skarbonki wspieramy misyjną działalność Kościoła. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci będzie o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Natomiast o godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  5. Przyszła niedziela jest I niedzielą Adwentu i rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Niech rozpoczynający się czas adwentu będzie dla każdego z nas okazją do wyciszenia i refleksji nad własnym życiem. Szczególnie podczas Adwentu pamiętajmy o osobach ubogich, samotnych i potrzebujących pomocy. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. W piątek 8 grudnia br. o godz. 1900 odbędzie się na plebani spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Maria Adamik. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.