Skip links
1. Niedziela Adwentu, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

1. NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 r.

Wchodzimy dziś w liturgiczny okres Adwentu. Jest to czas, w którym chcemy przygotować nasze serca na powtórne przyjście Pana oraz na głębokie przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego. Mamy na to niewiele czasu, bo już dokładnie za trzy tygodnie zasiądziemy przy wigilijnym stole. Dlatego tym wymowniej brzmi Chrystusowe wezwanie z dzisiejszej Ewangelii: „Czuwajcie” (Mk 13,37). Rozpocznijmy nasze czuwanie od dzisiejszej Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Niech to nie będzie czas „przespany”.

1. Niedziela Adwentu – 03.12.2023

Ogłoszenia

  1. W rozpoczynającym się dziś okresie Adwentu, zachęcamy wszystkich do podjęcia adwentowych postanowień, które pomogą nam w przemianie naszego życia. Zachęcamy do licznego udziału w Mszach św. roratnich. Roraty będą w kościele św. Heleny codziennie rano o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego od poniedziałku do piątku o godz. 1800 a w sobotę o godz. 630. Przed Mszą św. roratnią będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty o godz. 1800 rozpoczynać będziemy procesją ze świecą roratnią i lampionami niesionymi przez dzieci. Podczas Rorat dzieci będą realizować przygotowany dla nich program adwentowy i codziennie będą losować, które z nich zabierze figurkę „Dzieciątka Jezus” do swojego domu. Następnego dnia dziecko przynosi figurkę do kościoła na roraty.
  2. W poniedziałek na Mszę św. roratnią o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. We wtorek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Dzieci na Mszę św. przychodzą z rodzicami. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie na plebani po Mszy św. zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Barbary; w środę św. Mikołaja, bpa; w czwartek św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.; w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930 i 1800. W kościele św. Heleny  Msza św. o godz. 1330. Chociaż uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nie jest świętem obowiązkowym to jednak zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W piątek o godz. 1900 na plebani spotkanie Parafialnej Rafy Duszpasterskiej.
  4. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiarę do puszek na ten cel. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabywać rozprowadzane przez Caritas świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny. Osoby, które chcą wesprzeć pomocą materialną potrzebujących mogą zabrać z koszyka za ławkami (los) czyli karteczkę na której są wypisane produkty jakich potrzebujemy dla ubogich.
  5. Do 12 grudnia br. zachęcamy do zapoznania się z wystawą o bł. Rodzinie Ulmów, która znajduje się w naszym kościele.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone dla parafii w ostatnią niedzielę. Bóg zapłać.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i dwumiesięcznik „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.