Skip links
10. NIEDZIELA ZWYKŁA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

10. NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024 r.

W kolejną niedzielę okresu zwykłego, w której kroczymy za Jezusem i staramy się Go poznać, św. Marek ukazuje nam tożsamość wspólnoty, która gromadzi się wokół Jezusa. Niech nasze zgromadzenie Bóg napełnia swoją mocą, dzięki której szatan nie będzie mógł nam uczynić niczego złego.

10. Niedziela Zwykła – 09.06.2024

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Ap.; w środę bł. Romana Sitki; w czwartek św. Antoniego z Padwy; w piątek bł. Michał Kozala.
  2. We wtorek na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Parafialny Zespół Caritas. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na godz. 2000 na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej. Prosimy, aby figurę nieśli przedstawiciele Misyjnego Kręgu Rodzin. Na procesję przynieśmy świece i lampiony. W piątek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem czerwcowym.
  3. W czwartek od godz. 1400 w sali gimnastycznej Katolickiej Szkoły Podstawowej przy naszej parafii egzamin przed bierzmowaniem, według ustalonego porządku, dla klas VII. Na egzamin młodzież przychodzi z rodzicami.
  4. W przyszłą niedzielę 16 czerwca zapraszamy wszystkich na VIII Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się na placu przy Astro Centrum w Chełmcu. Festyn rozpocznie się o godz. 1430 a zakończy zabawą taneczną około 2200. Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych z cennymi nagrodami. Dzieci będą mogły wziąć udział w grach sportowych i konkursach. Zaplanujmy tak czas, aby miło spędzić go z rodziną przy muzyce i zabawie. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej parafii.
  5. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na XXII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. Koncert inaugurujący Festiwal wykona organista z Włoch: Marco D’AVOLA. Zapraszamy w najbliższy czwartek, tj. 13 czerwca na godz. 1915 do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Wstęp jest bezpłatny.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i nowy numer Historii Kościoła w cenie 12 zł. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Janina Piechowicz. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.